Hrajeme si a rozvíjíme miminko,
batole a předškolní děti

Hrajeme si a rozvíjíme
miminko, batole
a předškolní děti

Jmenuji se Martina a jsem máma, kterou baví tvořit, hrát si, vzdělávat se a vymýšlet aktivity pro děti. Hledat způsoby, jak vnášet hravost do každodenního života (nejen dětí, ale i nás dospělých), je mojí velkou vášní. 

A mým cílem je propojit hru s všestranným rozvojem dětí tak, aby si ani nevšimly, že cvičí nebo že se něco učí, a zároveň jim poskytnout prostor k tomu, aby se plně otevřely své kreativitě.

99 NÁPADŮ, JAK SI HRÁT S MIMINKEM

Miminka 0 až 18 měsíců

V knize najdete 99 nápadů a inspirací, jak si spolu hrát každý den, aktivity, které podporují psychomotorický vývoj miminka. Návody na "HOMEMADE" hračky pro kutily. Ilustrační fotografie a přesné postupy, jak na to.

100 HER A DALŠÍCH 169 NÁPADŮ PRO DĚTI

Děti 18 měsíců až 4 roky

 • Hry pro děti od 1,5 roku do 4 let
 • Aktivity podporující hravé a chytré učení a psychomotorický rozvoj dítěte
 • Jednoduché a rychlé tipy na homemade hračky
 • Ukázkové fotografie a návody, jak na to!

HRY VENKU PRO DĚTI OD JARA AŽ DO ZIMY

Děti 3 až 6 let

Hrajeme si v přírodě, venku i na cestách
☀️ Aktivity pro každé roční období
❄️ Zimní hrátky
🚗 Hry a tipy na dovolenou, na výlety i procházky
🌍 Vědomý přístup k přírodě
💚 Přirozený rozvoj dítěte

Jaká je mise a poslání knih Mámou hravě?

 • Mým přáním je, aby vám knihy přinesly obrovskou dávku inspirace, jak si společně hrát a prohlubovat vaše vzájemné pouto.
 • aby vám přinesly krásné zážitky a vykouzlily ty nejkrásnější vzpomínky nejen na vaše rodičovství, ale i pro vaše děťátko.
 • Aby vám byly hravým průvodcem pro zdravý vývoj miminka a rozvoj dětského potenciálu od prvních krůčků až po malé školáky.
 • Abyste vždy měli po ruce sbírku nápadů a zásobník her na doma i ven pro každý den.
 • A zároveň si přeji, abychom v dětech neustále podporovali jejich radost a nadšení z poznávání a zkoumání nových věci nebo z pohybu a cvičení.
 • aby se děti naplno otevřely své kreativitě a nehledaly “vytrhnutí z nudy” u televize nebo tabletu. 
 • A nakonec, abyste i vy, rodiče, probouzeli svoji dětskou hravost a tvořivost a užívali si mateřství i rodičovství naplno.

Co na naše knihy říkají rodiče?

Vyrástli sme s touto knížkou mesiac po mesiaci a už máme po prvom roku. 🙂 Hry sme si prispôsobili podľa našich možností, a niektoré máme radi dodnes. Budem sa tešiť na druhý diel.
ZuzanaReference z našeho FB
Dobrý den, chci Vám strašně moc poděkovat za Vaši úžasnou knížku! Díky ní si užívám mateřství naplno, naše malá Baruška Vaše hry miluje, paní doktorka nás chválí, jak je malá šikovná, jak skvěle zvládá otáčet hlavičku a to nejen za plyšákem, ale i za zvukem. Je to šťastný a spokojený miminko, stejně jako maminka.😊 Takže moc děkuju za Vaše skvělý nápaditý hry a už se těším, jestli vyjde další knížka pro větší dětičky. ❤️
Maminka BaruškyReference z našeho FB
Krásná knížka plná nápadů, jak si hrát a objevovat svět od prvních dní života našeho malého štěstí. Užíváme si s naším Jeníkem spoustu zábavy a dobrodružství. Je to pro mě skvělá inspirace a motivace, jak mu pomoci se správně vyvíjet a dát mu super dětský svět už od plenek. Vřele doporučuji nejen pro prvorodičky, ale i pro babičky, které už zapomněly, jaké to vlastně je se s miminkem mazlit nebo si hrát a co je pro ně ve které fázi vývoje důležité. Hrám a zábavě zdar!
AdélaReference z našeho FB
Mám 4 měsíčního chlapečka, se kterým musím chodit na fyzioterapii kvůli tomu, že má slabé svaly na zádech a na břichu. Proto jsem si koupila tuhle knihu, abychom svaly posílily i hrou. Knihu jsem ukázala fyzioterapeutce a ta z ní byla nadšená stejně jako já. Všude ji doporučuji, myslím, že jsou v ní skvělé nápady, jak se zabavit s miminkem a jak s ním zároveň cvičit. Jen mě mrzí, že jsem ji neměla dřív, abychom se vyhnuli fyzioterapii.
SoňaReference z našeho FB
Oba díly jsem dostala k narozeninám, dlouho jsem si je přála a včera kurýr přivezl balíček s překvapením. 🙂 Jupí, splnila očekávání, je inspirativní a jsou tam pro mě nové věci. Mám děti 3 roky a 5ti měsíční miminko, starší už si hry dle fotek vybírá samo a malé mimčo se mi u všeho chechtá. 😀 Je to bezva. 🙂
KamčaReference z našeho FB
Knížku jsme pořídili jako inspiraci, protože jsme nevěděli, co dělat s takovým malým miminkem (1 m), které máme doma... A jsme nadšení 🤩 I jednoduché hry pro ty nejmenší zabaví rodiče i miminko a je jich opravdu spousta. Myslím, že to bude naše nejoblíbenější miminkovská knížka.
RomanaReference z našeho FB
Rychlé objednání, rychlé dodání 👍🏻👏 A kniha?Jedním slovem ÚŽASNÁ!❤️❤️❤️ Já když už mám něco objednat, musí mě to opravdu na první pohled zaujmout a tady to byla trefa do černého. 👍🏻 Kniha splnila moje očekávání, ba dokonce předčila 👏🤗 Vřele doporučuju.
MonikaReference z našeho FB
Dnes dorazila 😁 Mámou hravě 2 💁‍♀️ a hned zítra to se synem roztočíme. 😁 Perfektní je, že ke každé hře je návod, co potřebujete a fotky, aby měl človek představu, jak to zhruba má vypadat, 👍 což pro naprosto nekreativního člověka jako jsem já, je úplně perfektní. 😁 Další super věc je, že si člověk může vybrat podle toho, co doma má a nemá a z toho udělat hru. 😊 A taky se mi líbí sekce, kde děti hravou formou jakoby cvičí... zrovna jsem byla se synem u fyzio a měl by posílit břišní svaly, což v knize je několik her, které břišní svaly posilují nenásilnou formou hry, takže jsem úplně nadšená. 👏👏
Miroslava Reference z našeho FB
Skvělé knížky s nápady, miminko se krásně zabaví, hezky unaví a má zážitek. ❤️ Vlastně i maminka má zážitek, z reakce svého šťastného miminka. Moc děkuji za inspiraci. 😍 Koupi těchto kníže vůbec nelituji a všem mamminkám i tatínkům vřele doporučuji. 😊
LenkaReference z našeho FB

Jak knihy hodnotí odborníci a lékaři?

MUDr. Tereza Pudilová Nedělková
Praktická lékařka pro děti a dorost

Zakoupila jsem si Vaši knihu, respektive rovnou oba díly, a chtěla bych Vam napsat první dojmy. 

Mrzí mě, že jsem Vaše knihy neobjevila dříve, z pohledu matky i pediatra. Je zajímavé, ze dřív, když nebyly takové možnosti jako máme dnes, si mámy musely poradit s tím málem, co měly doma a motivovalo je to k tomu, byt kreativnější a dětem mnohdy blíž. 

Vaše kniha na mě vyskočila v reklamě na Facebooku a hned se mi zalíbila. Mám 8M holčičku, veselou, zvídavou a já hledala inspiraci v různých stimulujících hračkách, kterých je internet plný. Ale také metráž bytu je omezena.. Nikdy jsem nesouhlasila s přístupem, aby byl již kojenec uklidňován mobilním telefonem a nebo tabletem a zvykal si na tento typ zábavy od takhle útlého věku.

Naše dcerka měla mírnou centrální koordinační poruchu, ale protože jsem pediatr a absolvovala jsem různé rehabilitační kurzy, nechtěla jsem s ní chodit rovnou na rehabilitaci a chtěla jsem ji nejprve  hlavně stimulovat různými přirozenými podněty. Což se podařilo a holčička je psychomotoricky moc šikovná, naopak ještě vepředu, vše krásně dohnala. Když jsem si listovala Vaší knihou od začátku, zjistila jsem, že to je přesně nástroj pro řadu rodičů, které formou těchto her a cvičení mohou přirozeně stimulovat miminko a zkorigovat případné (malé) nedostatky. Samozřejmě komplikovanější motorické deficity nebo různé asymetrie patří do rukou rehabilitačních specialistů a specifického cvičení, nicméně jsem ráda, že mohu knihu Mámou hravě s klidem doporučovat v naší ordinaci. Řada rodičů si uvědomí, že je zbytečné kupovat spousty všemožných hraček, když stačí být tvůrčí a využít možností, co nabízí domov, kuchyně apod. Na ruzné aplikace a mobily mají děti spoustu času a neměly by si na ně zvykat od útlého věku – ať už kvůli riziku zhoršování zraku a nebo deficitu stimulace jemné motoriky, řeči apod. Je to hlavně o úzké interakci dítě-rodiž, což telefon nikdy nenahradí.

Děkuji a mám radost, že tato skvělá kniha je na českém trhu!

⭐️★ 

Speciální pedagog, Kristýna
Reference z našeho FB

Dnes mi prišly obe knížky. Nakolko som nastávajúca mamina a som tiez speciálna pedagogicka, siahla som po knihe s vyuzitím na rozvoj bábätka, ale aj detí s postihnutím. Myslím, ze to bolo skvelé rozhodnutie a výborne nápady, ktoré využijem aj v profesii a odporúčam aj na rozvoj detí s rôznym druhom postihnutia. Využitelná kniha nie len pre mamičky, ale tiež speciálnych pedagógov. Dovolim si tvrdit, že kniha je plná hotových pedagogických priprav, od vekového zamerania, cez ciele, kompetencie, pomôcky, postup. 👏 Dakujem za túto pomôcku.

⭐️★ Kristína, speciální pedagog

Fyzioterapeutka, Lenka
Reference z našeho FB

Expresne rýchle doručenie.. knížka rešpektuje neurofyziologický vývoj dieťatka, takže ako fyzioterapeutka maximálně odporúčam. 😊

⭐️★ Lenka, fyzioterapeutka

Učitelka MŠ, Květuše
Reference z našeho FB

Knížka má úžasné nápady. Člověk si uvědomí, že není potřeba kupovat desítky drahých hraček, které stejně přestanou děti po chvíli bavit. Navíc učí recyklovat a pomůcky pro hry jsou vyrobeny z dostupných materiálů. Jsem uč. v MŠ a na knihu nahlížím také odborným okem, proto chválím za nápady, které děti rozvíjí opravdu všestranně. 

⭐️★ Květuše, učitelka MŠ