NĚCO MÁLO O MĚ...

Jsem máma, kterou baví tvořit, psát, malovat, zpívat, hrát si a poznávat. Ráda se učím nové věci a neustále hledám ve světě inspiraci, která mě posunuje kupředu. Často se pro něco nadchnu a podléhám nutkání předat to nejlepší, co jsem načerpala, dál.

Zatím jsem se neodvážila jít cestou celoživotní specializace – to proto, že jsem multipotenciální – chci dělat všechno, baví mě všechno, často skáču z tématu na téma, z projektu do projektu, do všeho se dokážu hluboce a rozsáhle ponořit, zkombinovat s něčím dalším nebo přeměnit v jinou podobu a jednoduše jít dál.

Přiznám se, že dotáhnout všechny své nápady do úplného finále je pro mě někdy oříšek, ale jde to! Právě proto jsem hrdá, že vám mohu představit svoji knihu plnou her, pro kterou jsem se nadchla v období svého mateřství. 

NAPSALA JSEM KNIHU, KTEROU JSEM SAMA CHTĚLA ČÍST

HLEDALA JSEM ZPŮSOBY, JAK SI HRÁT SE SVÝM SYNEM...

Vize knihy Mámou hravě začala vznikat ve chvíli, kdy jsem se stala mámou. Přála jsem si, aby můj syn poznával svět způsobem, který je dětem nejbližší, tedy hravě, pestře a s dětskou lehkostí. A právě tohle byl impulz, který odstartoval můj hon za objevováním nejrůznějších aktivit pro nejmenší. Zjistila jsem, že i novorozenci mohou těžit ze světa her a že je to jednoduchý a zábavný způsob, jak je motivovat ke spolupráci, k prvním fyzickým úkonům, jak stimulovat jejich smysly nebo je seznámit s novým prostředím.

PONOŘILA JSEM SE DO STUDIA PSYCHOMOTORICKÉHO VÝVOJE

Studium

A protože mě tohle téma doslova pohltilo, začala jsem zkoumat,  jaké aktivity a cvičení podporují přirozený vývoj miminka.  Čím hlouběji jsem se nořila do knih, tím více jsem zjišťovala, jak obrovský vliv na zdraví dítěte mají právě rodiče a že společné hraní je obrovskou investicí nejen do vztahu s děťátkem, ale i do jeho budoucího života. Věděli jste, že správně zvolená hra může být skvělou prevencí  asymetrie těla nebo problémů s pohybovým aparátem? I tuhle cestu v knize Mámou hravě najdete. 

ZAČALA JSEM TVOŘIT JEDNODUCHÉ HRAČKY DOMA

Tvořivost

Tvoření je pro mě radost, což mi umožnilo pustit se do alternativní tvorby hraček doma. Začala jsem vyrábět zajímavé podněty k motivaci děťátka a použila vše, co bylo po ruce doma i venku. A tak jsme si začali hrát. Každý den a každý okamžik. Hrajeme si s vodou, s pískem, s bublinami, s prstíky, dlaněmi i chodidly, s tmou i se světlem, s barvami a texturami, zpíváme, cvičíme, bubnujeme a dupeme. Jednoduše si užíváme společné chvíle. A naše oblíbené hry včetně návodů na výrobu zajímavých podnětů najdete uvnitř knihy.

...A NAKONEC JSEM VŠE SPOJILA DOHROMADY

A jak tedy kniha rostla? Sbírala jsem, tvořila a skládala dohromady střípky jednoduchých her a vybrala 99 nejlepších aktivit a nápadů pro první rok života vašeho děťátka. Netradičním způsobem vás krůček po krůčku seznámím s psychomotorickým vývojem, dozvíte se, jak miminko vnímá svět, jaké fyzické úkony ho v prvním roce života čekají a jak jej můžeme motivovat k aktivitě a současně rozvíjet jeho inteligenci pomocí her a veselých zážitků.