🇨🇿 Česky   🇩🇪 Deutsch

Hodnocení knihy Mámou hravě

MUDr. Tereza Pudilová Nedělková
Praktická lékařka pro děti a dorost

Zakoupila jsem si Vaši knihu, respektive rovnou oba díly, a chtěla bych Vam napsat první dojmy. 

Mrzí mě, že jsem Vaše knihy neobjevila dříve, z pohledu matky i pediatra. Je zajímavé, ze dřív, když nebyly takové možnosti jako máme dnes, si mámy musely poradit s tím málem, co měly doma a motivovalo je to k tomu, byt kreativnější a dětem mnohdy blíž. 

Vaše kniha na mě vyskočila v reklamě na Facebooku a hned se mi zalíbila. Mám 8M holčičku, veselou, zvídavou a já hledala inspiraci v různých stimulujících hračkách, kterých je internet plný. Ale také metráž bytu je omezena.. 😊 Nikdy jsem nesouhlasila s přístupem, aby byl již kojenec uklidňován mobilním telefonem a nebo tabletem a zvykal si na tento typ zábavy od takhle útlého věku.

Naše dcerka měla mírnou centrální koordinační poruchu, ale protože jsem pediatr a absolvovala jsem různé rehabilitační kurzy, nechtěla jsem s ní chodit rovnou na rehabilitaci a chtěla jsem ji nejprve  hlavně stimulovat různými přirozenými podněty. Což se podařilo a holčička je psychomotoricky moc šikovná, naopak ještě vepředu, vše krásně dohnala. Když jsem si listovala Vaší knihou od začátku, zjistila jsem, že to je přesně nástroj pro řadu rodičů, které formou těchto her a cvičení mohou přirozeně stimulovat miminko a zkorigovat případné (malé) nedostatky. Samozřejmě komplikovanější motorické deficity nebo různé asymetrie patří do rukou rehabilitačních specialistů a specifického cvičení, nicméně jsem ráda, že mohu knihu Mámou hravě s klidem doporučovat v naší ordinaci. Řada rodičů si uvědomí, že je zbytečné kupovat spousty všemožných hraček, když stačí být tvůrčí a využít možností, co nabízí domov, kuchyně apod. Na ruzné aplikace a mobily mají děti spoustu času a neměly by si na ně zvykat od útlého věku – ať už kvůli riziku zhoršování zraku a nebo deficitu stimulace jemné motoriky, řeči apod. Je to hlavně o úzké interakci dítě-rodiž, což telefon nikdy nenahradí.

Děkuji a mám radost, že tato skvělá kniha je na českém trhu!

S pozdravem,

MUDr. Tereza Pudilová Nedělková

Hodnocení a doporučení od čtenářů a maminek!

Těšíme se i na to Vaše. 🙂

Dnes jsem objednanou knihu dostala a jsem přímo nadšená. Dvě hodiny jsem se michala.Je moc pěkná a plná skvělých nápadů. Je určená jako dárek mamince mého pravnoučka,který se narodí do čtrnácti dnů. Věřím,že jí udělá radost a bude se jí líbit stejně jako mně. Moc za knihu autorovi děkuji
Zdenka U.Reference z našeho FB
Knížku jsme pořídili jako inspiraci, protože jsme nevěděli, co dělat s takovým malým miminkem (1 m), které máme doma... A jsme nadšení 🤩 I jednoduché hry pro ty nejmenší zabaví rodiče i miminko a je jich opravdu spousta. Myslím, že to bude naše nejoblíbenější miminkovská knížka.
RomanaReference z našeho FB
Je to skvely pomocnik pro rodice s detmi jak jim porozumet a pri tom si s nemi pohrat a byt jim na blizku.
Monika J.Reference z našeho FB
Oba díly jsem dostala k narozeninám, dlouho jsem si ji přála a včera kurýr přivezl balíček s překvapením:) Jupí, splnila očekávání, je inspirativní a jsou tam pro mě nové věci. Mám děti 3 roky a 5ti měsíční miminko, starší už si hry dle fotek vybírá samo a malé mimčo se mi u všeho chechtá. 😀 Je to bezva. 🙂
KamčaReference z našeho FB
Knížka má úžasné nápady. Člověk si uvědomí, že není potřeba kupovat desítky drahých hraček, které stejně přestanou děti po chvíli bavit.Navíc učí recyklovat a pomůcky pro hry jsou vyrobeny z dostupných materiálů.Jsem uč.v mš a na knihu nahlížím také odborným okem, proto chválím za nápady, které děti rozvíjí opravdu všestranně.
KvětušeUčitelka MŠ, zdroj FB reference
Kniha je úžasná, plná skvělých rad a pomůcek a moc se mi líbí, že je u nich i návod jak si některé pomůcky na hraní vyrobit 🤩. Některé hry jsem hned začala používat a moc se nám líbí.
AdrianaReference z našeho FB
Medvídek na kolíku